fundacja kosciuszkowska

fundacja kosciuszkowska

Czy Your Body Mass Index (BMI) Powiedz, że musisz schudnąć

Wiele osób zniekształcone poglądy ich ciał, i czy nie są one w idealnej wagi.pies wymiotuje Niektórzy ludzie mogą myśleć, że są za grube, gdy nie są one w rzeczywistości, podczas gdy inni uważają, że są w porządku, gdy są one faktycznie trochę nadwagi. Dobrym sposobem, aby dać wyobrażenie o tym, gdzie wpadniesz na skali wagi jest pomiar wskaźnika masy ciała.akademiaprawajazdy.pl

Jaki jest wskaźnik masy ciała?

Wskaźnik masy ciała - BMI lub w skrócie - jest miarą wagi danej osoby w stosunku do jego wysokości. Może powiedzieć, czy jesteś w odpowiednim przedziale wagowym do swojego wzrostu, i czy nie trzeba stracić lub zyskać na wadze. Są one podane w zakresach, które różnią się nieco między mężczyznami i kobietami. Ogólne zakresy są następujące:

Niedowaga = mniej niż 18,5 BMI

Normalna waga = 18.5-24.9 BMI

Nadwaga = 25-29.9 BMI

fundacja kosciuszkowska

Otyłe BMI = 30+

Nie całkowicie polegać na BMI

Korzystanie swój numer indeksu masy ciała jest dobrym narzędziem, które pomogą Ci określić, czy jesteś w zdrowej wagi, czy nie. Jednakże inne czynniki powinny być brane pod uwagę przed dokonaniem kompletnej i rzetelnej oceny swojej wagi. BMI może być pół-wiarygodnym wskaźnikiem zawartości tłuszczu, co jest związane z chorobami serca i innych schorzeń.

Problem ze wskaźnikiem masy ciała jest to, że nie bierze pod uwagę masę mięśni. Można więc przyjąć, że czasami nadwaga wynika z tłuszczu, gdy niektóre z nich mogą być w rzeczywistości mięśni. W tym przypadku BMI można przecenić ilości tkanki tłuszczowej u osób, które mają dużo mięśni na ciele. Może też lekceważyć ilość tkanki tłuszczowej na ludzi, którzy mogą straciły trochę masy mięśniowej.

Weźmy pod uwagę inne czynniki

Chociaż BMI może dać dobrą wskazówkę, czy może masz problem wagi, inne czynniki powinny być brane pod uwagę przed dokonaniem pełnej oceny zdrowia. Twój obwód talii może być również wskaźnikiem czy musisz schudnąć, czy nie. Dwie osoby z tym samym BMI może nieść swój ciężar inaczej. Ci, którzy mają tendencję do przenoszenia ich tkanki tłuszczowej wokół talii mają większe znaczenie, aby schudnąć, niż tych, którzy wykonują swoją wagę wokół bioder. Ryzyko chorób serca i innych schorzeń jest bardziej zbliżona do Apple kształcie osób z większą ilością tłuszczu wokół brzucha obszaru.

Korzystanie z BMI może dać przyzwoitą wskazanie gdzie stoisz ile waga idzie. Użyj go jako tylko jeden z wielu czynników, które należy dokonać pełnej oceny wagi i ogólnego stanu zdrowia.

sauna na podczerwień - autor artykułu