fundacja czartoryskich

fundacja czartoryskich

Diagnozowanie ADD - Kto może pomóc zdiagnozować problem

Dziecko z zaburzeniami nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) zwykle występują objawy problemu, jeszcze zanim on wejdzie w wieku przedszkolnym. Rodzic lub inna osoba dorosła, która przede wszystkim działa jako opiekuna, mogą zauważyć objawy nadpobudliwości psychoruchowej, nieuwagi i impulsywność u dziecka podczas swoich lat malucha. Znaki ostrzegawcze takie jak nagle tracą zainteresowanie w grze lub oglądania programu telewizyjnego po krótkim czasie lub zbyt niespokojny lub niekontrolowane zachowania mogą wskazywać na wystąpienie problemu.

Jednak na tym bardzo wczesnym etapie, to jest trudne dla rodzica do ustalenia, czy dziecko ma problem z ADHD lub jest po prostu bardzo energiczna i boleśnie niedojrzałe. Różne dzieci mają różne osobowości i dojrzewają w różnym tempie. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma ADHD, jest zatem konieczne, aby naradzić się z pediatrą rodziny lub psycholog lub psychiatra dzieci natychmiast ustalić, czy dziecko ma ADHD.

fundacja czartoryskich

ADHD silnie przejawia się w placówkach szkolnych. Tak więc, gdy dziecko osiągnie wiek szkolny, nauczyciel to ten, który przede wszystkim dostrzega dewiacyjnych zachowań dziecka (jego lub jej nadpobudliwość i nieuwaga) i powiadamia o tym rodziców lub psychologa szkolnego. Ponieważ nauczyciele pracują przede wszystkim z dużą ilością dzieci, wiedzą, jak jest "średnia" dziecko będzie normalnie działać w normalnych sytuacjach wymagających uwagi i uczenia się samokontroli.

Diagnozowanie ADHD powinny być najlepiej mowa zawodowym. Pediatra lub lekarz rodziny może być dobrym punktem wyjścia. Czasami niektórzy pediatrzy mogą ocenić stan się lub będą odnosić się do wiarygodnego specjalisty zdrowia psychicznego. Istnieje kilka specjaliści, którzy mogą zdiagnozować problem, ale trzeba wybrać ten, którego będzie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

- autor artykułu